"Türk köylüsünü 'Efendi' yerine getirmedikçe memleket ve millet yükselemez" M.Kemal ATATÜRK
Tarihçe - Balıkesir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği

Duyuru Panosu

Etkinlik Takvimi

PztSalıÇrşPrşCmCmtPzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
<<Aralık/2018>>

Atatürk Köşesi

Balıkesir Önemli Telefonlar


Önemli linkler


Tarihçe

"Örgütlü Toplum, Çağdaş Toplum" anlayışıyla çalışan, kararlara ortak ve destek olan , sivil girişimi geliştiren. Denetlemeyi, takip etmeyi  değil; Yol göstermeyi Desteklemeyi savunan, çağdaş bilimi, teknolojiyi  ve vazgeçilmez ahlaki değerleri benimseyen Örnek bir kurum olmasıyla, Avrupa Birliği sürecinde yönetişim anlayışının yerleşmesini, Örgütlenme ve ifade özgürlüğünün teşvik edilmesini, Üye Birliklerine de bu onur ve ayrıcalığı yaşatan lider bir kurumdur.
 
      Balıkesir ili Damızlık Koyun Keçi yetiştiriciler Birliği mülga 4631 sayılı hayvan ıslahı kanununa dayanarak 28.03.2003 yılında Hasan ÇAKIR başkanlığında kurulmuştur.Birliğimiz Küçükbaş hayvancılığını geliştirmeyi ve en üst seviyeye çıkarmayı bir hedef bilmiş ve hızla çalışmalarına başlamıştır.
      
      Birlik Başkanımız Hasan ÇAKIR 2006 yılında Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez birliğini kurmuştur.Balıkesir Damızlık Koyun Keçi Birliği olarakta diğer illerde Birliklerin kurulmasında yardımcı olmuş ve öncülük etmiştir.Aynı zamanda birliğimiz Ulusal Süt konseyinde  de yer almaktadır.
 
      Birliğimizş,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırma ve Politiklar Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde ''Ülkesel Halk Elinde Islah Projesi'' alt birimi olan Karacabey Merinos koyunu,kıvırcık koyunu,kıl keçisi ırkının Halk elinde ıslahı projesi ile bölgemizin koyunu ve keçisi,üyelerimizin elinde Genetik açıdan korunması çalışmaları devam etmektedir.
 
       Birliğimiz Koyunculuk Araştırma İstasyonu Müdürlüğü koordinatörlüğünde Evcil Hayvan Genetik Kaynakları Koruma Projesi kapsamında,karakaçan koyununun korunması ile ilgili Dursunbey ilçemizde çalışmlarına devam etmektedir.
 
       Birliğimiz Türkiyede bir ilk olarak ISO 9001:2008 Kalite sertifikasını almıştır.
 
      Birliğimiz Üyelerine daha iyi hizmet verebilmek için kendi hizmet binasını satın almış ve çalışmalarına daha sistemli bir şekilde hız vermiştir.
 
       Birliğimize üye olan kişiler her geçen gün artmaktadır.Bu üyelerin hayvanları senede 1 kere güncellenerek üyelerimizin elindeki hayvan sayılarını daha güncel tutmaya çalışılmaktadır.
 
       Birliğimiz tarafından Türkiyede ilk kez Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde üyelerimize Sürü Yöneticiliği Semineri verilmiş ve Sertifikaları dağıtılmıştır.
      Copyright 2014 - Tüm hakları saklıdır. Hiçbir bilgi izinsiz kopyalanamaz ve izinsiz başka bir yerde kullanılamaz.